מעקה זכוכית או ברזל למרפסת? כך תבחרו

מעקה למרפסת, בין אם עשוי זכוכית, ברזל או כל חומר גלם אחר, צריך להיבחר ע"פ צרכים ומאפיינים בטיחותיים. לאחר מכן ורק לאחר מכן, על פי היבטים ופקטורים עיצוביים למיניהם. מה חשוב לדעת, גם לגבי העיצובים של אלו? – המשיכו לקרוא. 

מה יותר בטוח, מעקה זכוכית או ברזל?

באופן כללי, כלל סוגי מעקות למרפסת מחזיקים במאפיינים ייחודיים משלהם. חומרים אלו, בין אם זכוכית או ברזל, יכולים להוסיף נופך של אלגנטיות למרפסת, אבל מצד שני, אחד בד"כ יהיה יותר בטיחותי מאשר האחר. הכוונה היא כמובן למעקה הברזל הבטוח יותר, אלא אם מחליטים להתקין זכוכית מחוסמת ומחוזקת בצורה שתאפשר להנות מבטיחות גבוהה. עם זאת, לכל אפשרות עדיין יש יתרונות וחסרונות משלה, מה שהופך את ההחלטה בין השתיים לעניין של העדפה אישית ומעשית. בשורות הבאות, נעבור על היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאופציות.

יתרונות וחסרונות של מעקה זכוכית

מעקות זכוכית עשויים בד"כ מיריעות זכוכית מחוסמת, או לחילופין, זכוכית מחוסמת המוחזקת במקומה על ידי מסגרות מתכת. מעקה מסוג זה מאפשר לכם להנות מנוף ללא הפרעה, ומעבר לכך, תוכלו להנות מלא מעט אור ושמש שנכנסת פנימה לדירה. הנה עוד כמה יתרונות של מעקה זכוכית:

  • מראה אלגנטי שמשתלב היטב עם אדריכלות עכשווית.
  • משפר את הנראות החזותית של המרפסת ע"י יצירת אשליה של "פתיחות".
  • מעקה קל לתחזוקה מכיוון שהוא דורש רק ניקוי מדי פעם. 
  • עמיד בפני קורוזיה, מה שהופך אותו מתאים לשימוש חיצוני. 

חסרונות ויתרונות של מעקה ברזל

מעקות ברזל עשויים מברזל יצוק או פלדה, וניתן להתאים אותם לעיצוב המרפסת והבית שלכם ביתר קלות. מעקות ברזל מציעים מראה שהוא אמנם קלאסי ואלגנטי, אבל מצד שני, מעקות ברזל מתאימים גם לבתים בסגנונות אחרים, כמו למשל סגנון וינטג'. המה מס' יתרונות של מעקות ברזל:

  • עמיד וחזק, מה שהופך אותו לאופציה טובה ברמה הבטיחותית.
  •  ניתן להתאים אישית עם עיצובים כדי להתאים את המעקה לסגנון המרפסת.
  • בד"כ יהיה זול יותר מאשר מעקה זכוכית.
  • מתאים מאוד לגרמי מדרגות ולמקומות בהם הסכנה גבוהה יותר. 

לסיכום, כדאי לבחור מעקה זכוכית או ברזל?

בשורה התחתונה, הבחירה בין כלל סוגי מעקות למרפסת היא תלוית תקציב, צרכים ודרישות בטיחותיות. בעוד שברזל נוטה להחליד אם לא מתוחזק כראוי, במיוחד באזורים עם לחות גבוהה או ליד החוף, זכוכית נחשבת חומר עמיד שלא מצריך יותר מדי תחזוקה, למעט ניקוי מדי פעם. אם לא אכפת לכם להשקיע בתחזוקה לטווח הארוך, ברזל דקורטיבי יכול להיות אופציה מצוינת. כך או כך, השתדלו תמיד לקבל לפחות 3 הצעות מחירים ממתקינים שונים, מה שנקרא השוואת מחירים בין מתקיני מעקות זכוכית וברזל. סקר השוק הזה לא אמור לגזול יותר מכמה דקות מזמנכם, ובתמורה לכך תוכלו לחסוך מאות ואולי אפילו אלפי שקלים על ההתקנה.

עבודות ופרויקטים של סגירת מרפסת זכוכית הזזה מעוצבת

שימו לב! רוב מערכות הזכוכית לסגירת מרפסת אשר מצויית בישראל מגיעות ללא אפשרות לזכוכית שהיא טריפלקס מחוסמת
אצלנו תוכלו למצוא זכוכית טריפלקס מחוסמת! 

אנו מספקים 4 סוגי זכוכיות למערכות הזכוכית שלנו:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם
Call Now Button