פרגולה מעץ או אלומיניום, מה עדיף?

בחירת פתרון ההצללה המתאים לחלל החיצוני שלכם היא החלטה קשה, ולו בגלל היתרונות והחסרונות הרבים שמציע כל פתרון הצללה. בין אם פרגולות אלומיניום או פרגולות עץ, כל אחד מאלו מציע סט שלם של תכונות, יתרונות, חסרונות ושימושים שונים. כיצד בוחרים? ממשיכים לקרוא.

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בבואכם לבחור פתרון הצללה, כאשר אלה כוללים עלות, עמידות, תחזוקה שוטפת וכמובן, עיצוב ואסתטיקה. אם אתם מבולבלים באוקיינוס האפשרויות של פתרונות הצללה, פרגולות אלומיניום, מרקיזות, פרגולות עץ ועוד, מאמר זה יעזור לכם לקבל החלטה מושכלת על ידי השוואה בין שני סוגי הפרגולות הפופולריים ביותר – פרגולות עץ ואלומיניום.

פרגולה חשמלית למרפסת

יתרונות וחסרונות של עץ ואלומיניום

רגע לפני שאתם מאתרים מתקיני פרגולות, חשוב שתדעו מה אתם הולכים להתקין ומדוע יהיה עדיף את הבחירה שתבחרו. ובכן, חשוב לדעת כי החיסרון העיקרי של פרגולות עץ הוא, שפרגולות אלו משתלמות פחות מאלומיניום בטווח הארוך. 

עץ מצריך שימור, ושימור או תחזוקת עצים עולה כסף, אבל מצב שני, עץ אינו מחליד. וזהו בעצם היתרון של עץ על פני האלומיניום, שכן אלומיניום עשוי להחליד (אבל פחות ממתכות אחרות). כדאי לדעת, אם אתם בוחרים התקנת פרגולה אלומיניום ואתם חוששים מפני חלודה, דעו כי החלודה שמתפתחת על חומר זה שונה מחלודה המתפתחת על מתכות אחרות. החלודה שעשויה להתפתח על אלומיניום היא חלודה דקה וכזאת שמתפוררת די בקלות. 

מה ימליצו מתקיני פרגולות?

בסופו של יום, הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון כאשר אתם מתכננים התקנת פרגולה הוא האקלים המאפיין את עיר המגורים. לכן כדאי לשאול מתקיני פרגולות בעיר שלכם מה ההמלצות.

במילים אחרות, המתקינים יתאימו את הפרגולה לסוג האקלים שמאפיין את אזור המגורים שלכם ברוב המקרים. אם מדובר על מרכז הארץ או מדובר על דרום הארץ, הפרגולה המומלצת עבורכם תהיה שונה מאשר הפרגולה שמותקנת, נניח, ברמת הגולן.

סוגי אקלים ופרגולות מומלצות לאזורים שונים  

יש סיבה לכך שאירופה כל כך מאופיינת בבניית בתים מעץ. ברוב המקרים (תלוי בסוג העץ), פרגולת עץ היא המומלצת ביותר עבור אקלים קר, ואילו אלומיניום הוא הטוב ביותר עבור אקלים חם כמו בארצנו הקטנטנה והחמימה (בלשון המעטה). 

נטייתו של העץ היא להתרחב בחום ולהתעוות, להיסדק, אפילו להישבר או להתפורר וכו'. זאת, אלא אם אתם שומרים על העץ היטב, מתחזקים אותו, מיישמים חומרי סילר-עצים ושמנים טבעיים לשימור העץ ועוד. בשורה התחתונה, עדיף להתייעץ עם מתקיני פרגולות בעיר שלכם שנחשבים מספיק מקצועיים ובעלי ניסיון כדי להבין את צרכי ההצללה שלכם. בצעו כעת השוואת מחירים בין מתקינים מומלצים לפרגולות בעיר שלכם, חסכו עלויות ותהנו מהתקנה מקצועית.

אולי יעניין אותכם סגירת מרפסת זכוכית לפרגולה

עבודות ופרויקטים של סגירת מרפסת זכוכית הזזה מעוצבת

שימו לב! רוב מערכות הזכוכית לסגירת מרפסת אשר מצויית בישראל מגיעות ללא אפשרות לזכוכית שהיא טריפלקס מחוסמת
אצלנו תוכלו למצוא זכוכית טריפלקס מחוסמת! 

אנו מספקים 4 סוגי זכוכיות למערכות הזכוכית שלנו:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם
Call Now Button