ההבדל שבין זכוכית טריפלקס או זכוכית בידודית: מה עדיף?

בדרך כלל לאחר רכישת דירה חדשה או החלטה לבצע שיפוץ בבית הקיים שלנו.

(לאחר שבחרנו את הדרך הטובה ביותר לשלב ויטרינת זכוכית) כמו גם , אנו רוצים לחדש גם את הדלתות וחלונות הזכוכית בבית שלנו. 

לפריטים אלה קיימים שני סוגים של זכוכיות: 

האחד, זכוכית טריפלקס.

והאחרת היא זכוכית בידודית. 

כדי לדעת איזו זכוכית מתאימה ועדיפה עבוריכם, במאמר זה אנו נסקור את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהזכוכית, נפרט גם את החסרונות ולאחר שתקראו את הכתבה ותקבלו את התשובות לשאלות שלכם, תוכלו לדעת איזו זכוכית לרכוש.

אם בעבר הרחוק הייו הזכוכית עצמן ודלתות זכוכית שונות היו בנויים מלוחית זכוכית אחת, אשר היו בתוך מסגרת, בין אם באמצעות חומר האלימיניום או מכל חומר אחר, כעת המצב שונה. 

בעבר, הזכוכית התאפיינה באי עמידותה והייתה נשברת בקלות יותר. על מנת לשפר את מצב זה ולהפוך את הזכוכית לחומר עמיד יותר כדי להבטיח בטיחות יתר עברה הזכוכית שידרוג ע"י חימום וקירור והפיכתה לזכוכית מחוסמת וזאת כדי להפוך אותה לחזקה יותר, עמידה יותר וכך הפכה לבטוחה יותר.

מהי זכוכית טריפלקס?

זכוכית טריפלקס, אשר קרויה גם זכוכית רבודה, הינה העיקרית ביותר בישראל וגם הנפוצה ביותר. עבור החלונות הן בבית והן במגזר העסקי.  זו זכוכית אשר בנויה משתי שכבות של זכוכיות, אשר זו צמודות זו לזו דרך PVB. 

אחד היתרונות המרכזיים של זכוכית טריפלקס היא הקושי של אנשים לפרוץ אותה, דבר שיכול לעזור על ההגנה של מי שנמצא בתוך אותו חלל. בנוסף לכך, בעקבות המבנה שלה והמאפיינים שלה הזכוכית עוזרת למנוע חדירת רעש. 

מהי זכוכית בידודית?

כמו זכוכית טריפלקס, גם הזכוכית הבידודית ( אשר קרויה גם כן זכוכית רבודה) מאופיינת ע"י בנייתה באמצעות שני לוחות זכוכית. 

בסופו של דבר, יש לדעת כי קיימים גורמים שונים רבים אשר משפיעים על רמתה והאיכות שלה – כמו הסוג שלה, עוביה של הזכוכית הבידודית ופרמטר חשוב לא פחות פרמטר הרווח שבין השכבות השונות של הזכוכית. זו יכולה להשפיע על עמידותה של הזכוכית לטווח הארוך, וגם כן יכולה להביא לחסכון.  

למרות שהצגנו במאמר זה את שני הסוגים השונים שיש לזכוכיות, חשוב לא פחות לדעת על בטיחות הזכוכית בהיבט הרכבתם. משמע, קיימת חשיבות גדולה גם לאופן

איזו זכוכית עדיפה עבורי?

אחד הדברים החשובים שיש לזכור הוא תנאי החלל בו אנו נמצאים, תנאי מזג האוויר, הקומה, בין אם מדובר בדירה פרטית או בין משרדים שונים.  כך, שבמידה ואנו נמצאים במקום בקומות גבוהות עם חלל פתוח שיש חשש לרוחות עזות – אנו נעדיף את זכוכית הטריפלקס, אשר מתאפיינת בעמידות גבוהה יותר לרוחות וגשמים עזים, אשר תדע להתמודד בצורה ראויה עם כל התנאים הללו.

מהי העלות של זכוכית טריפלקס ?

מחירה של זכוכית הטריפלקס (הרבודה) נע בין 1,600 – 1,650 שקלים למ"ר.

למרות כל הרשום לעיל, לפני שאתם בוחרים באחד מן הסוגים, בצעו השוואת מחירים באופן זה בין המקצוענים השונים והזגגים בתחום ולבחור בטוב ביותר עבורכם. אצלנו בטופ גלאס ישנם את הסוגים השונים וצוות המומחים שלנו ידאג לעזור לכם!K

עבודות ופרויקטים של סגירת מרפסת זכוכית הזזה מעוצבת

שימו לב! רוב מערכות הזכוכית לסגירת מרפסת אשר מצויית בישראל מגיעות ללא אפשרות לזכוכית שהיא טריפלקס מחוסמת
אצלנו תוכלו למצוא זכוכית טריפלקס מחוסמת! 

אנו מספקים 4 סוגי זכוכיות למערכות הזכוכית שלנו:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם
Call Now Button