מה חשוב לקחת בחשבון לפני סגירת מרפסת?

במרפסת פתוחה יש קסם, אבל מצד שני מרפסות סגורות מציעות יתרונות משמעותיים מאוד: יתרון אחד הוא שליטה מלאה בטמפרטורה גם בחורף וגם בקיץ, כך שאפשר לשבת במרפסת בכל זמן שרוצים. יתרון שני הוא הפחתת רמת הרעש שחודרת מבחוץ. יתרון שלישי הוא האופציה למנוע חדירת חרקים ולכלוכים, ואם בוחרים בפתרון חכם אפשר לבחור בין מצב פתוח לסגור וכך ליהנות גם מהיתרונות של מרפסת פתוחה ובפרט זרימת אוויר נעימה וגם מהיתרונות של מרפסת סגורה. כדי לבצע את הפעולה באופן מיטבי, יש כמה דגשים חשובים – והם מפורטים בעמוד זה.

סוג הסגירה

יש מספר דרכים לסגור מרפסת חיצונית: אופציה אחת היא בניית קיר, אולם זו הדרך הפחות מומלצת מפני שהיא מנטרלת את היתרונות של המרפסת – נוף יפה, זרימת אוויר, חיבור לסביבה ועוד. רק כשהמטרה היא עוד חדר לדירה, כשיש בכך צורך מידי, מומלצת האופציה של קיר.

אופציה שנייה היא זכוכית. במקרה כזה בזכות השקיפות עדיין תוכלו ליהנות מהנוף ובנוסף מובטחת לכם גמישות מלאה בשימוש במרפסת – כשמזג האוויר נוח, תוכלו לפתוח את מערכת הזכוכית, ובימים של גשם או שרב, או רוחות עזות וקור, תוכלו לסגור.

אופי הסגירה

סגירת מרפסת שמש לחורף באמצעות זכוכית נחלקת גם היא לשתי אפשרויות: חלונות הזזה או מערכת מתקפלת. היתרון העיקרי של מערכת מתקפלת הוא שהיא מאפשרת פתיחה כמעט מלאה ובעצם להשתמש במרפסת בייעוד המקורי שלה. בנוסף, בזכות המבנה המיוחד שלה היא מתאימה גם לקומות גבוהות ולמקומות שבהם מנשבות רוחות רבות עוצמה – שאמנם ניתן להתקין בהם חלונות הזזה, אבל במגבלות רבות.

עמידות לפגעי מזג אוויר

דגש נוסף במקרה של סגירת מרפסת שמש מלאה באמצעות מערכת זכוכית או חלונות זכוכית הוא איכות חומרי הגלם. חשוב לזכור שהסגירה חשופה לגשם, לחות, רטיבות באופן כללי וגם רוחות חזקות ומצד שני לקרינת השמש – ובהתאם נדרשת עמידות גם בפני קורוזיה (התהליך הכימי שגורם לחלודה), גם בפני ההשפעות המזיקות של קרינת UV וגם בפני הפעלת כוח. חומר הגלם המושלם למטרה זו הוא אלומיניום, שלא מתרגש מרטיבות בזכות שכבת אלומינה, וכמו כן מתאפיין בחוסן רב למרות המשקל היחסית קל של המתכת הזו. גם הזכוכית עצמה חייבת להיות עבה מספיק, בהתאם למאפייני המפתח. ניתן לבחור בין זכוכית מחוסמת שעוברת תהליך לחיזוקה, לבין זכוכית בידודית שמתאפיינת גם בבידוד תרמי מעולה.

היתר בנייה

בחלק מהמקרים יש צורך לדווח לרשות המקומית על הסגירה, אבל יש גם מצבים שבהם נדרש היתר מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה על-מנת לסגור מרפסת חיצונית. יש הבדלים בין רשויות מקומיות שונות, ויש חשיבות גם לסוג הסגירה. מומלץ לברר מול הרשות המקומית מהן האפשרויות שלכם, ולשקלל גם את המידע הזה בהחלטה לגבי סוג הסגירה.

עבודות ופרויקטים של סגירת מרפסת זכוכית הזזה מעוצבת

שימו לב! רוב מערכות הזכוכית לסגירת מרפסת אשר מצויית בישראל מגיעות ללא אפשרות לזכוכית שהיא טריפלקס מחוסמת
אצלנו תוכלו למצוא זכוכית טריפלקס מחוסמת! 

אנו מספקים 4 סוגי זכוכיות למערכות הזכוכית שלנו:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם
Call Now Button